5 Pysznych i łatwych do przygotowania marynat do karkówki wieprzowej

Karkówka wieprzowa to najlepszy wybór na Twojego grilla. Dzięki niej będziesz mógł cieszyć się niesamowitym doświadczeniem grillowania. Karkówka jest idealnym kawałkiem mięsa do przygotowania każdego przepisu.

Jeśli jesteś miłośnikiem mięsa, to nie wiem, jak możesz oprzeć się pysznej i smakującej w ustach karkówce. Jeśli jeszcze jej nie próbowaliście to koniecznie musicie spróbować raz. Wiem, że będzie wam smakować.

Jeśli nigdy wcześniej nie przygotowywałeś karkówki, to proponuję, abyś zrobił to teraz. Dlaczego? Ponieważ pokochasz przygotowanie tego przepisu na karkówkę i sprawi, że staniesz się stałym bywalcem tego bloga.

Jest to znany fakt, że grill jest najlepszym sposobem, aby cieszyć się smakiem mięsa. Ale, doświadczenie z grilla jest niekompletne bez marynaty. Marynata pomoże uczynić mięso bardziej delikatnym i pysznym.

Tutaj mam zamiar podzielić się z wami marynatami, które sprawią, że pokochacie karkówkę.

1. Marynata z cytryny i czosnku

Jest to bardzo łatwy przepis dla początkującego. Będziesz potrzebował 1 filiżankę oliwy z oliwek, 2 filiżanki czerwonego octu winnego i pół filiżanki soku z cytryny. Wszystko, co musisz zrobić, to dodać ząbki czosnku i szczyptę soli w mieszaninie i dobrze wymieszać. Po wymieszaniu, umieść karkówkę w marynacie i pozwól jej pozostać przez 12 do 24 godzin.

2. Marynata z miodu i bazylii

Miód i bazylia to najlepsze połączenie ziół do tego dania. Pomoże Ci ona zachować wilgotność i smakowitość mięsa. Będziesz potrzebował 2 szklanki miodu, łyżkę posiekanej bazylii i łyżkę świeżo zmielonego czarnego pieprzu. Wlej miód na patelnię i gotuj go, aż zredukuje się do połowy.

Teraz wymieszaj go z pozostałymi składnikami i zalej nim karkówkę. Pozostaw na 12 do 24 godzin, a następnie grilluj.

3. Marynata z limonki i imbiru

Limonka i imbir to najlepsze połączenie dla tego przepisu. Będziesz potrzebował 2 łyżki świeżo zmielonego imbiru, 1 łyżkę świeżo startej skórki z limonki i łyżeczkę świeżo zmielonego czarnego pieprzu. W tym przepisie będziesz potrzebował 1 filiżanki soku z limonki. Teraz dobrze wymieszaj go z pozostałymi składnikami i dodaj do karkówki. Pozostawić na 6 do 12 godzin, a następnie grillować.

4. Marynata z imbiru, cytrusów i przypraw

Imbir i cytrusy będą działać cuda dla marynaty. To sprawi, że mięso będzie delikatne i pyszne. Tutaj będziesz potrzebował 1 szklankę soku pomarańczowego, 3 łyżeczki mielonego imbiru, szczyptę pokruszonych płatków czerwonego pieprzu i łyżeczkę świeżo zmielonego czarnego pieprzu. Wymieszaj to dobrze i dodaj do tego karkówkę. Pozostawić na 12 do 24 godzin, a następnie grillować.

5. Marynata z brzoskwini i szałwii

Brzoskwinia i szałwia to najlepsze połączenie dla tego przepisu. Będziesz potrzebował 2 łyżki świeżo zmielonego czarnego pieprzu, łyżkę świeżo

Możesz również polubić…