Jak dużo owsianka może dostać z mleka?

Jak na ekspertów żywienia, sugeruje się, że dorośli powinni wziąć 2 szklanki mleka w ciągu dnia, a jeśli jesteś w ciąży, to zaleca się pić co najmniej 3 szklanki mleka dziennie.

To nie jest łatwe, aby uzyskać filiżankę mleka z butelki i zawsze jest lepiej, jeśli gotować mleko i wlać go do kubka lub szkła. Przegotowane mleko nie będzie miało zawartości tłuszczu.

Jeśli jednak nie jesteś fanem gotowanego mleka to możesz spróbować kilku innych sposobów na uzyskanie mleka bez gotowania.

1. Zaparz filiżankę białej herbaty

Jest to najprostszy sposób na uzyskanie mleka z herbaty i nie musisz wprowadzać żadnych zmian w swojej diecie. Wystarczy, że do filiżanki gorącej białej herbaty dodasz 1/2 szklanki mleka. Cukier zostanie dodany później.

2. Dodaj odrobinę cukru do mleka

Druga metoda polega na dodaniu do mleka odrobiny cukru, a następnie zagotowaniu go. Ta metoda jest odpowiednia dla tych, którzy mają słodki ząb.

3. Zrób filiżankę kawy

Jeśli masz słodki ząb i kochasz swoją kawę, to możesz zrobić filiżankę kawy i dodać do niej trochę cukru. Teraz wymieszać go prawidłowo i otrzymasz doskonałą filiżankę mleka.

4. Dodaj łyżkę miodu

Jeśli masz słodki ząb i nie podoba Ci się pomysł dodawania cukru do kawy, to możesz zrobić filiżankę kawy i dodać łyżkę miodu. Smak kawy zmieni się po dodaniu miodu.

Wnioski:

Jeśli chcesz uniknąć gotowania mleka, to możesz spróbować wyżej wymienionych metod. Wszystkie metody są łatwe i zapewnią Ci odpowiednią ilość mleka. Możesz użyć wszystkich metod, aby uzyskać mleko w domu, ale dla tych, którzy idą do pracy, a następnie mogą korzystać z gotowanego mleka.

 

Możesz również polubić…